Owoce w szkole

Programy Edukacyjne

Owoce w szkole

W roku szkolnym 2014/ 2015  uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Owoce w szkole”.
Wszyscy uczniowie z klas 0 – III za zgodą rodziców biorą udział w powyższej akcji.
Celem programu jest przede wszystkim  kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych,
polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków.

W tym celu nauczyciele z klas I – III w pierwszym okresie roku szkolnego 2014/2015 prowadzili zajęcia edukacyjne na temat zasad zdrowego odżywiania się i kształtowania postaw prozdrowotnych.

Przeprowadzono pogadanki na temat: „Zdrowego stylu życia i odżywiania”.
Zorganizowano wystawkę owoców i warzyw przyniesionych przez uczniów.

Uczniowie z klas I – III samodzielnie przygotowali i wykonali sałatki owocowe, warzywne, drugie śniadanie.
Brali udział w zabawach edukacyjnych: rozpoznawali kształty warzyw i owoców poprzez dotyk i nazywanie ich, układali puzzle.

Układali hasła zachęcające do spożywania warzyw i owoców.
Odbyły się degustacje przyniesionych owoców i warzyw .
Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach.

Urszula Smółka